Nu-ți vine să crezi că e încă gol!
Dacă ai adăugat articole, te rugăm să te conectezi pentru a vedea articolele și a finaliza achiziția.





Fotografiile și videoclipurile tale cool










Recenzii – 18
Am cumpărat acest gel acum o lună pentru vară și pentru aceste zile mai calde, deoarece am pielea foarte sensibilă și în timpul verii nu mă opresc la cele regionale, așa că am nevoie atât de hidratare, cât și de protecție pentru barieră. Mi-a îndeplinit toate așteptările și chiar mai mult. Pielea este strălucitoare. Nu îmi îngrașă pielea, a mea se îngrașă foarte repede. Nu este lipicios și menține frumos bariera.
Un gel foarte ușor, care nu lasă pielea lipicioasă, adaugă strălucire și îi conferă un aspect sănătos. Simt că calmează roșeața. Nu conține parfum și nu provoacă alergii.
Un produs bun de folosit vara, când pielea este deshidratată sau iritată. Calmează și, în opinia mea, atenuează imperfecțiunile cauzate de iritații. Nu este excesiv de ocluziv, ceea ce este un plus vara (sau pentru tenul excepțional de gras care are nevoie de ceva foarte ușor), dar nu va fi potrivit pentru iarnă. Un mare plus este lipsa parfumului.
Această cremă-gel este excelentă dacă ai tenul gras și predispus la acnee, ca al meu. Se absoarbe rapid și calmează pielea.
Îndepărtează foarte bine erupțiile cutanate, se usucă bine, dar este mai potrivit pentru tenul gras.
Gelul nu conține parfum, nu irită după aplicare, nu știu încă ce va face pe termen lung cu pielea impură, dar pentru preț este un produs bun. Îl voi cumpăra în mod repetat, chiar și pielea sensibilă îl poate tolera.
Încerc să încerc toate produsele Benton pentru că până acum au fost minunate. Acesta este pe listă. Reduce petele roșii de la rozaceea mea și calmează bariera pielii.
Gelul este foarte ușor, iar consistența este destul de apoasă. Ideal pentru tenul gras, mai ales dimineața, în timpul verii. Se absoarbe rapid și calmează pielea.
Gelul Centella Cica de la Benton este un produs foarte frumos! Se absoarbe rapid și nu lasă peliculă grasă, deci este perfectă pentru zi. Este apos, dar se absoarbe după un timp. Calmează iritațiile, calmează pielea și ajută la regenerare (ceea ce este foarte important pentru mine). Acționează ușor, deci este excelent pentru pielea sensibilă. Cu siguranta voi reveni la el. A calmat inflamația vizibilă în fotografie :) În plus, l-am cumpărat la reducere, așa că sunt foarte încântată ;) Îl recomand cu drag!
minunat de liniștitor
Să Luăm Legătura!
Îți trimitem reduceri, produse noi și sfaturi de îngrijire a pielii.